10/09/24 Mi lesz a Nokiával?

Madalina Rita

A teljes okostelefon-őrületben nagyon könnyen megfeledkezhetünk a mobilpiac egyik legfontosabb szereplőjéről, a Nokiáról. Mutatja ezt, hogy az Interbrand kutatása szerint bár egyetlen európai márkaként még benne van a top 10-ben, az ötödikről a nyolcadik helyre csúszott.

A Nokia World 2010 nevű eseményen viszont elég egyértelműen jelezték, hogy ők viszont látnak potenciált a maguk számára a növekedésre, mégpedig a fejlődő országokban. Ennek oka, hogy a világ népességének nyolcvan százaléka a mobiltelefon-tornyok hatókörén belül él, és várhatóan nem számítógéppel, hanem a mobiltelefonjával fog a netre kapcsolódni.

Nagy lehetőségekkel kecsegtet India, ahol hatvanmilllióan rendelkeznek internetkapcsolattal, viszont hatszázmillió mobiltelefon-tulajdonos van. Ez persze a jövő, de már a jelenre vonatkozóan is vannak olyan adatok, melyek arra engednek következtetni, hogy ebbe az irányba fognak elmozdulni a fogyasztói szokások és egyúttal ez az a terület, ahol majd profitálhatnak a távközlési vállalatok. A kínai polgárok 38 százaléka ugyanis már most a mobiltelefonját használja elsődlegesen az internetezésre.

Tehát ha nem is annyira izgalmas jelenleg a Nokia, korántsem bizonytalan a jövője, legalábbis abban az esetben, ha a fejlődő országokban lévő potenciált megfelelően ki tudja aknázni.




Ha tetszett a bejegyzés, iratkozz fel az RSS-értesítőnkre!

3 komment

10/09/22 Mindenki lájkolja a magyar dalt

BaloghFruzsi

Szeptember 12-én tele volt az ország magyar dallal, reméljük, ti is jártatok valamelyik koncerten vagy néztétek, hallgattátok a tévés, rádiós közvetítéseket, olvastátok a beszámolókat. Mi ott voltunk…

A Magyar Dal Napja szervezői július közepe táján kerestek meg bennünket, hogy segítsünk nekik az egynapos országos zenei fesztivál közösségimédia-csatornáinak elindításában és menedzselésében. Örömmel rugaszkodtunk neki a feladatnak, hiszen egy ilyen eseményt mindig nagyon jó érzés támogatni. 

Bár a szeptemberi dalünnephez bárki csatlakozhatott, a szervezőknek óriási, sokszereplős koncertsorozatot kellett kézben tartaniuk. Ezért nagyon kevés, főként a tavalyi rendezvényeken készült audiovizuális anyagot tudtak csak rendelkezésünkre bocsátani. Emellett tudtuk azt is, hogy kevés időnk van arra, hogy a dalnapot már egy működő, aktív online közösséggel együtt ünnepelhessük. 
 
A nagy nap előtt egy hónappal tehát – a fotó- és videómegosztó, illetve Twitter-csatornák mellett – elindítottuk a Magyar Dal Napja hivatalos Facebook-oldalát. Az oldalt nem hirdettük, a Magyar Dal Napja saját plakát- és szpotkampányán, weboldalán kívül nem állt mögötte marketingtámogatás. 
 
A rendszeres posztolásnak, ajánlóknak és egy nyereményjátéknak köszönhetően (az ezerötszázas létszám elérésekor a Vígszínház programjára sorsoltunk ki akkor már rég nem kapható, értékes jegyeket) az oldal híre mégis egyre több emberhez jutott el, így mára több mint kétezer-ötszáz követőt számlál. 
 
A Facebook-követők tábora a dalnapra nem csak népessé, hanem aktív, igazi közösséggé vált. Sokan itt tették fel a programokkal kapcsolatos kérdéseiket, osztották meg észrevételeiket, számoltak be arról, milyen koncertekre terveznek elmenni. A közönség és a fellépő zenészek, zenekarok megosztották velünk és egymással azt is, hogyan érezték magukat a koncerteken, feltöltötték saját fotóikat, videóikat. Az oldalra feltett galériákat több százan lapozták végig, több olyan nap is volt, amikor közel százan lájkolták és húsz-harmincan kommentelték a posztjainkat. A dalnapon – amikor a többség persze a koncerteken bulizott – ezeregyszázan néztek rá az oldalra és közel ötszázan időztek az ide feltöltött tartalmak olvasásával. 
 
A Magyar Dal Napját persze jövőre is – és reméljük, hogy ezen túl minden évben – megtartják, így bármikor lehet csatlakozni hozzájuk a továbbra is élő Facebook-oldalon és a Twitteren is. 
 



Ha tetszett a bejegyzés, iratkozz fel az RSS-értesítőnkre!

Szólj hozzá!



süti beállítások módosítása